Przyjdź na konsultacje ZUS do urzędu – 10 października

 

 

Jeśli masz pytania dotyczące warunków do przyznania emerytury, opłacania składek na ubezpieczenia społeczne czy prowadzenia działalności gospodarczej zgłoś się do mobilnego punktu konsultacyjnego ZUS. 10 października w godz. od 9:00 do 13:00 w Urzędzie Miejskim w Chojnowie będzie można skorzystać z porad doradców z ZUS.

 

Od października będzie obowiązywać niższy wiek emerytalny - dla kobiet 60 lat, dla mężczyzn 65. W związku z tym, w ZUS powołano specjalnych doradców, którzy pomagają klientom w sprawach emerytury. 10 października będą oni dostępni dla mieszkańców Chojnowa w siedzibie Urzędu Miejskiego. Doradcy wyjaśnią zasady przyznawania emerytury, poinformują o niezbędnych dokumentach, które należy złożyć wraz z wnioskiem emerytalnym oraz wyliczą prognozowaną emeryturę. Doradcy pomogą również skompletować i wypełnić wniosek o emeryturę. 

 

Z porad ZUS w siedzibie Urzędu Miejskiego mogą również skorzystać sami przedsiębiorcy i ubezpieczeni. W mobilnym punkcie konsultacyjnym wszyscy zainteresowani założą przy tej okazji własne konto na Platformie Usług Elektronicznych. Dzięki niemu, można mieć dostęp do danych zapisanych w ZUS w dowolnym momencie, również w domu, przez Internet.

 

Ważne! Na spotkanie z doradcą z ZUS w sprawie przejścia na emeryturę warto zabrać następujące dokumenty:

·         dowód osobisty

·         dokumenty potwierdzające zatrudnienie i wynagrodzenia potrzebne do skompletowania wniosku o emeryturę (np. świadectwa pracy, zaświadczenia o zatrudnieniu, książeczki wojskowe, akta urodzenia dzieci)

·         decyzja o kapitale początkowym

·         informacje o stanie konta osoby ubezpieczonej

·         obecny stan środków na rachunku w OFE.

 

Termin i miejsce konsultacji ZUS:

10 października 2017 r. w godz. 9:00 – 13:00

Urząd Miejski w Chojnowie, Plac Zamkowy 1 – pokój nr 3 (parter).

 

 

Emilia Nowakowska

Koordynator

ds. komunikacji społecznej i edukacji

Oddziału ZUS w Legnicy


 dor-em (szerokość: 750 / wysokość: 1048)


serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie