Aktualności

Wrzosowa Kraina zaprasza!
Przed nami ostatni tydzień składania wniosków w Lokalnym Konkursie Grantowym w ramach Programu Działaj Lokalnie 2021 realizowanego przez Wrzosowa Kraina przy współpracy z Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Zapraszamy zainteresowanych Wnioskodawców na ostanie spotkanie szkoleniowo - informacyjne, które odbędzie się 25 maja o godz. 17.00 na platformie zoom - link do spotkania https://zoom.us/j/96108902416. Spotkanie jest bezpłatne, nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja. W dniu spotkania należy kliknąć link, aby do niego dołączyć. Na spotkaniu zostaną omówione zasady naboru wniosków w ramach Programu Działaj Lokalnie, konstrukcja i zasady tworzenia projektu i jego poszczególnych elementów, sposób składania wniosków za pomocą generatora, promocja projektów oraz przedstawione zostaną dobre praktyki Działaj Lokalnie. Omówimy zasady założenia i cele ścieżki tematycznej, charakter inicjatyw możliwych do zrealizowania. Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych z terenu LGD Wrzosowa Kraina zainteresowanych pozyskaniem środków na projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego, które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia z gmin Przemków gmina, Miasto i Gmina Chocianów, Gmina Lubin, Gmina Miłkowice, Gmina Chojnów, Chojnow.eu - Oficjalny Serwis Internetowy Miasta Chojnów, Gmina Gromadka Gmina Bolesławiec, Gmina Kunice. Do zobaczenia we wtorek!
data publikacji: 2021-05-24 14:48
 
Nie spisałeś się przez Internet? Spodziewaj się telefonu od rachmistrza!
Nie spisałeś się przez Internet? Spodziewaj się telefonu od rachmistrza!🤓 Do realizacji prac spisowych GUS zatrudnił rachmistrzów – pomogą oni spisać się respondentom, którzy nie spisali się dotychczas samodzielnie poprzez formularz internetowy lub telefonicznie na infolinii spisowej. Rachmistrz może zadzwonić do Ciebie z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99. Jeśli już zrealizowałeś obowiązek spisowy przez Internet albo poprzez infolinię spisową, nikt z GUS nie będzie dzwonić do Ciebie w tej sprawie. Takie kontakty mogą być próbą wyłudzenia danych. Prawdziwy rachmistrz nie zapyta Cię o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Takie pytania mogą wskazywać na próbę wyłudzenia danych, co należy zgłosić na policję. Pamiętaj, że aż do odwołania rachmistrzowie nie będą odwiedzać respondentów w domach. Tożsamość rachmistrza można zweryfikować przez: specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/ Kontakt z infolinią spisową numerem 22 279 99 99 , wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza. Jeśli nie spisałeś się przez Internet lub na infolinii, zadzwoni do Ciebie rachmistrz – zgodnie z ustawą nie możesz odmówić przekazania danych rachmistrzowi. Wszystkie dane przekazane w spisie są objęte tajemnicą statystyczną regulowaną przez ustawę o statystyce publicznej i służą wyłącznie zbiorczym analizom statystycznym. Każda osoba biorąca udział w spisie ma zapewnioną pełną anonimowość. Osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Za jej niedotrzymanie grożą sankcje, w tym kara pozbawienia wolności.
data publikacji: 2021-05-24 14:29
 
Czym jest spis?
Spis ludności to podstawowe badanie i źródło danych z zakresu statystyki ludności, które ma na celu zebranie informacji o jej stanie i strukturze według ustalonych cech demograficznych i społeczno-zawodowych, w oznaczonym momencie, na określonym terytorium. Spisy realizowane są zgodnie z zaleceniami i standardami organizacji międzynarodowych, jak UE i ONZ, co umożliwia dokonywanie porównań międzynarodowych. Zgodnie z Art. 4 Rozporządzenia (WE) Nr 763/2008 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 9.07.2008 r. w sprawie spisów powszechnych ludności i mieszkań, państwa członkowskie UE zobligowane są do zbierania danych statystycznych. Warto zaznaczyć, że dotacje unijne oraz liczba miejsc w Parlamencie Europejskim przyznawane są m.in. w zależności od liczby mieszkańców danego kraju, opracowanej na podstawie spisów ludności.
data publikacji: 2021-05-20 11:07
 
Gwarancja spłaty kredytu z Funduszu Gwarancji Rolnych wraz z dopłatą do oprocentowania
Zachęcamy: gospodarstwa rolne (producentów produkcji podstawowej) i przedsiębiorstwa przetwórstwa rolno-spożywczego (MŚP) do skorzystania ze wsparcia Funduszu Gwarancji Rolnych w dostępie do finansowania poprzez zabezpieczenie kredytu oraz zwrot kosztu części lub całości odsetek od kredytu obrotowego objętego tą gwarancją (tzw. dopłata do oprocentowania kredytu obrotowych). Podstawowe informacje o gwarancji i dopłacie Cel gwarancji: zabezpieczenie spłaty kredytu Zakres gwarancji: do 80% kwoty kredytu Maksymalna kwota gwarancji: 5 mln zł (rolnik) albo 10 mln zł (przetwórca), Okres gwarancji: kredyty obrotowe odnawialne: 39 miesięcy kredyty obrotowe nieodnawialne: 51 miesięcy kredyty inwestycyjne: 183 miesiące albo 120 miesięcy (dla pomocy de minimis) Wysokość prowizji: gwarancja bezpłatna Wniosek o gwarancję składany jest razem z wnioskiem o kredyt w banku kredytującym. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/fundusz-gwarancji-rolnych lub https://www.bgk.pl/przedsiebiorstwa/gwarancja-splaty-kredytu-z-fgr/
data publikacji: 2021-05-19 15:16
 
Zagłosuj na UKKS ORIENS!
Chojnowski UKKS ORIENS jest na drugim miejscu w głosowaniu - TOP5 dolnośląskich małych klubów sportowych! Do pierwszego miejsca brakuje naszej drużynie ponad 200 głosów! Wszystko zależy od Państwa! Wystarczy wejść na stronę https://www.radiowroclaw.pl/.../TOP5-dolnoslaskich... i oddać swój głos jednym kliknięciem! Głosowanie potrwa do 22 maja!
data publikacji: 2021-05-19 11:16
 
<< nowsze | 2  | 3  | 4  | 5  | 6 | 7  | 8  | 9  | 10  | 11  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie