Aktualności

"Postawmy tamę pandemii"
Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Dzisiaj na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa: - Wszyscy powinni zachować odstęp dwóch metrów od siebie w przestrzeni publicznej. Nie dotyczy to rodzica opiekującego się małym dzieckiem, czy opiekuna i osoby niepełnosprawnej. - Zamknięte mają być parki, bulwary i plaże - W sklepach będzie mogła przebywać co najwyżej trzy razy tyle osób, ile jest w nim kas - Między godz. 10 a 12 ze sklepów będą mogli korzystać wyłącznie seniorzy (powyżej 65 roku życia) - Wprowadzone zostają nowe zasady kwarantanny - Stanowiska pracy muszą pozostawać od siebie w odległości co najmniej 1,5 metra. "Izolacja jest szansą na uniknięcie choroby" - powiedział prof. Łukasz Szumowski.
data publikacji: 2020-03-31 13:49
 
Wiadomość od Pracowników Pogotowia Ratunkowego w Legnicy
W imieniu pracowników Pogotowia Ratunkowego w Legnicy pragniemy serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zechcieli wspomóc nas w obliczu walki z niewidzialnym wrogiem. Nie sposób teraz wymienić wszystkich firm, instytucji i osób prywatnych, które zechciały nas wspomóc zarówno w zakupie masek wielorazowych, filtrów, kombinezonów, środków do dezynfekcji jak i innych niezbędnych nam rzeczy do codziennej pracy, których najzwyczajniej w świecie było zdecydowanie za mało. To dzięki Wam, w tym szczególnie trudnym czasie, codziennie na ulicę wyjeżdżają Zespoły Ratownictwa Medycznego w pełnej obsadzie. Gdyby nie zabezpieczenie, które od Was otrzymaliśmy, mogłoby się okazać, że wielu z nas musiałoby zostać poddanych kwarantannie. To między innymi dzięki Wam możemy bezpiecznie wykonywać swoje czynności i stać na straży zdrowia i życia każdego mieszkańca. Mamy ogromny dług wdzięczności u społeczeństwa, u Was, za każdy gest pomocy. W tych trudnych dla nas wszystkich chwilach każdy akt pomocy jest dla nas na wagę złota. Dziękujemy za każde słowo wsparcia, za każdą usługę, za każdy posiłek, który dla nas przygotowaliście. Pragniemy również zaznaczyć, że my będziemy dla Was zawsze, bez względu na porę dnia i nocy, zmęczenie, bez względu na rządzących i bez względu na to, kto jest dyrektorem, nasze zaangażowanie jest niezmienne. Pokazaliście całej Polsce, że jesteście wielcy. DZIĘKUJEMY!!!! ODPORNOŚCI ! Z wdzięcznością Ratownicy i Pielęgniarki Pogotowia Ratunkowego w Legnicy
data publikacji: 2020-03-31 09:26
 
Burmistrz Miasta Chojnowa informuje:
Burmistrz Miasta Chojnowa informuje: Według stanu na dzień 30.03.2020 w Chojnowie nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Kwarantanną po powrocie z zagranicy w POWIECIE LEGNICKIM i mieście LEGNICA zostało objętych 383 osób, nadzorem epidemiologicznym objęto 28 osób. Informacja jest potwierdzona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Legnicy. Apelujemy o przestrzeganie zasad, które są gwarantem minimalizowania zakażenia. O sytuacji będziemy informować na bieżąco.
data publikacji: 2020-03-30 14:45
 
Działalność gospodarcza
Kierując się troską o bezpieczeństwo obywateli informujemy, że wszystkie wnioski CEIDG-1 dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej można składać w skrzynce podawczej zamieszczonej przy drzwiach wejściowych do Urzędu Miejskiego w Chojnowie, która zgodnie z procedurami opróżniana jest od poniedziałku do czwartku o godz. 15.15, w piątki o godz. 14.15. Informujemy również o możliwości składania wniosków do CEIDG drogą elektroniczną (online) z użyciem bankowości internetowej, profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego. Przypominamy, że wniosek, w szczególności w zakresie daty rozpoczęcia, zawieszenia, wznowienia, zakończenia może być złożony w DOWOLNYM TERMINIE. Taki wniosek można złożyć także po ustaniu pandemii.
data publikacji: 2020-03-30 14:20
 
Burmistrz Miasta Chojnowa informuje:
Według stanu na dzień 27.03.2020 w Chojnowie nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Kwarantanną po powrocie z zagranicy w POWIECIE LEGNICKIM i mieście LEGNICA zostało objętych 407 osób, nadzorem epidemiologicznym objęto 38 osób. Informacja jest potwierdzona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Legnicy. Apelujemy o przestrzeganie zasad, które są gwarantem minimalizowania zakażenia. O sytuacji będziemy informować na bieżąco.
data publikacji: 2020-03-27 15:08
 
<< nowsze | 33  | 34  | 35  | 36  | 37 | 38  | 39  | 40  | 41  | 42  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie