Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Kładka przy ul. Grodzkiej zamknięta

Prace remontowe na kładce przy ul. Grodzkiej, po zakończeniu niezbędnych napraw konserwacyjnych elementów dolnych, prowadzone są obecnie w części pomostu pieszego.
Kładka wymaga mechanicznego oczyszczenia elementów stalowych, następnie malowania blachownic oraz uzupełnienia ubytków w częściach betonowych.
Z tego względu obiekt przez najbliższe trzy tygodnie będzie zamknięty dla ruchu pieszego. Alternatywą jest kładka przy ul. Matejki.
Inwestor - Urząd Miejski - serdecznie przeprasza za utrudnienia.

2024-02-28 11:52

Informacja przesłana do DZPN w związku z pożarem na stadionie miejskim

Publikujemy informację przesłaną do Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej w związku z pożarem szatni na stadionie miejskim wraz z załączonymi zdjęciami.

2024-02-23 12:50

Zmiana organizacji ruchu na ul. Wojska Polskiego

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o uważną jazdę.

2024-02-16 14:00

Informacja ws. napraw nawierzchni dróg miejskich

Nawierzchnie dróg w mieście, po zimowych mrozach, pozostawiają wiele do życzenia. Kierowcy niecierpliwie czekają na poprawę stanu ulic, prace jednak wstrzymują warunki atmosferyczne.

Urząd Miejski podpisał już umowę na naprawy cząstkowe nawierzchni dróg miejskich przy użyciu grysów i emulsji asfaltowej, która przewiduje wbudowanie 150 ton materiału. Warunkiem rozpoczęcia robót jest temperatura powietrza – naprawy będą skuteczne i trwałe tylko w sytuacji, kiedy temperatura w ciągu doby utrzymywać się będzie powyżej 10C. Póki co noce wciąż jeszcze chłodne, wszyscy musimy zatem uzbroić się w cierpliwość z nadzieją, że wiosna właśnie zbliża się do rogatek Chojnowa.

Doraźnie, przy użyciu masy asfaltowej na zimno, prowadzona jest obecnie naprawa głębokich ubytków pozimowych stwarzających zagrożenie.

2024-02-16 10:10

Pl. Dworcowy przejezdny

W związku z nieustającymi pytaniami kierowanymi do Urzędu Miejskiego dotyczącymi prac przy przebudowie skrzyżowania drogi powiatowej - ul. Kolejowa z drogą wojewódzką nr 328 (Pl. Dworcowy) - kolejny raz informujemy, że inwestorem tego zadania jest Starostwo Powiatowe w Legnicy.

Zgodnie z harmonogramem inwestycja ma być zakończona w marcu tego roku. Przywrócono już ruch pod wiaduktem. Obecnie wykonawca zajmuje się przebudową przeciwległego pasa drogi.

Wciąż jednak kierowcy muszą w tym miejscu zachować ostrożność - przewężenia ograniczają płynność jazdy. Wydaje się jednak, że już za kilka tygodni, użytkownicy - zarówno ci zmotoryzowani jak i piesi - będą mogli swobodnie korzystać z wyremontowanego odcinka.

2024-02-16 10:04

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie