Aktualności

Burmistrz Miasta Chojnowa informuje,
Burmistrz Miasta Chojnowa informuje, że podczas Miodowego Lata w Chojnowie będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Szczepienie prowadzone będzie przez Punkt Szczepień Populacyjnych w Chojnowie w Domu Schrama, w sali nr 7, w godzinach od 12:00 do 19:00. Szczepienie odbywa się bez wcześniejszej rejestracji. Podawana będzie jednodawkowa szczepionka firmy Johnson&Johnson.
data publikacji: 2021-07-21 14:06
 
Zakaz wejścia na teren budowy Skateparku i Pumptracka‼️
Firma TECHRAMPS Sp. z o.o. Sp. K. ul. Organki 2, 31-990 Kraków informuje, że na terenie budowy skateparku i pumptracka obowiązuje całkowity zakaz wejścia osób nieupoważnionych do czasu zakończenia prac budowlanych. Wszystkich uczestników ruchu prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie prowadzonych prac i nie wchodzenie na teren inwestycji.
data publikacji: 2021-07-20 16:56
 
Numer alarmowy 998 będzie przełączony do centrów powiadamiania ratunkowego
Na przełomie września i października br. rozpocznie się proces przełączania numeru alarmowego 998 do centrów powiadamiania ratunkowego. Numer 998 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Dzięki temu, że informacja od razu trafi do operatów numerów alarmowych w CPR, możliwe będzie jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb. Operacja z przełączaniem numeru 998 jest identyczna, jak przeprowadzone w latach 2017-2018 przełączenie numeru 997. Przełączenie numeru alarmowego 998 do CPR pozwoli na wyeliminowanie bezpośredniego kierowania do służb zgłoszeń niezasadnych lub fałszywych. Będzie to miało pozytywny wpływ zarówno na czas, jak i na skuteczność udzielania pomocy osobom, które rzeczywiście jej potrzebują. Sprawniejsze przyjmowanie zgłoszeń Odbieranie zgłoszeń bezpośrednio przez operatorów CPR pozwala na jednoczesne i automatyczne (za pośrednictwem systemu teleinformatycznego) powiadomienie wszystkich służb właściwych ze względu na rodzaj zdarzenia. Przełączenie numeru 998 znacząco odciąży dyżurnych Państwowej Straży Pożarnej. Dotychczas przyjmowali oni zgłoszenia z numeru 998. Teraz do PSP wpływać będą jedynie zgłoszenia zweryfikowane przez CPR, najczęściej wyłącznie w formie elektronicznej, po odsianiu zgłoszeń niezasadnych, w tym fałszywych. Będzie miało to szczególne znaczenie w czasie natłoku zgłoszeń alarmowych, jaki dotychczas zdarzał się strażakom np. w czasie gwałtownych burz. Po przełączeniu numeru alarmowego 998 do CPR, czas oczekiwania na połączenie będzie wynosił około 10 sekund – taki jest średni czas mierzony od momentu wybrania numeru alarmowego 112 do odebrania połączenia przez operatora numerów alarmowych. Kolejnym efektem przełączenia numeru alarmowego 998 do centrów powiadamiania ratunkowego będzie ujednolicenie sposobu obsługi zgłoszeń kierowanych na numery alarmowe, w tym zgłoszeń obcojęzycznych.
data publikacji: 2021-07-20 11:04
 
Firma Arenella Sp. z o.o. wydzierżawi tereny pod budowę farm fotowoltaicznych.
Firma Arenella Sp. z o.o. wydzierżawi tereny pod budowę farm fotowoltaicznych.
data publikacji: 2021-07-20 10:38
 
Punkt Szczepień Populacyjnych w Chojnowie informuje:
Punkt Szczepień Populacyjnych w Chojnowie informuje:
data publikacji: 2021-07-19 13:43
 
<< nowsze | 7  | 8  | 9  | 10  | 11 | 12  | 13  | 14  | 15  | 16  | 17  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie