login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Ważne komunikaty dla mieszkańców Chojnowa -

Aktualności

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Szanowni Państwo, Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczną wywiady bezpośrednie w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Oznacza to, że rachmistrzowie skontaktują się z osobami, które nie spisały się samodzielnie przez Internet, nie spisały się na infolinii ani nie uczestniczyły w wywiadzie telefonicznym. Zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775), nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Udział w wywiadzie prowadzonym przez rachmistrza jest obowiązkowy. Każdy rachmistrz spisowy posiada identyfikator zawierający: 1) imię i nazwisko wraz ze zdjęciem, 2) numer identyfikatora oraz hologram, 3) nazwę i logo wojewódzkiego biura spisowego, 4) podpis osoby upoważnionej do wystawienia identyfikatora, 5) okres, na jaki identyfikator został wystawiony. W razie wątpliwości tożsamość rachmistrza można sprawdzić na kilka sposobów: • poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/ , • poprzez kontakt z infolinią spisową numerem 22 279 99 99 , wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza, • w przypadku wątpliwości o pomoc w weryfikacji można także poprosić policję. Spis metodą wywiadu bezpośredniego w terenie prowadzony jest przez rachmistrzów spisowych z zachowaniem standardowych zaleceń sanitarnych, zgodnie z aktualnymi przepisami prawa i zaleceniami. W trakcie przeprowadzenia wywiadów bezpośrednich rachmistrz spisowy powinien bezwzględnie dbać o zachowanie dystansu społecznego, a także realizować obowiązek zakrywania ust i nosa. Jeżeli respondent jest objęty kwarantanną lub izolacją domową, wywiad może odbyć się telefonicznie pod warunkiem przekazania rachmistrzowi numeru telefonu kontaktowego. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie wywiązali się z obowiązku przekazania danych przez Internet, aby uczynili to, nie czekając na telefon bądź wizytę rachmistrza. Spisać można się logując na stronie https://spis.gov.pl lub dzwoniąc na numer infolinii spisowej: 22 279 99 99. Wszystkie osoby, które samodzielnie spiszą się przez Internet, mogą wziąć udział w loterii. Tę możliwość mają tylko i wyłącznie osoby, które dokonały samospisu internetowego i zarejestrują otrzymany kod w terminie do 7 lipca br.
data publikacji: 2021-06-25 13:51
 
Gminny Punkt Informacyjno - Konsultacyjny Programu "Czyste Powietrze"
Burmistrz Miasta Chojnowa zaprasza mieszkańców zainteresowanych wsparciem finansowym do wymiany pieców i termomodernizacji budynków jednorodzinnych lub mieszkań w budynkach jednorodzinnych na spotkanie informacyjne dotyczące Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. Spotkanie zostanie przeprowadzone przez doradcę energetycznego Pana Piotra Ner z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. W trakcie spotkania zostaną przedstawione zasady dotyczące procesu pozyskiwania i rozliczania dofinansowania w ramach Programu „Czyste Powietrze”. Spotkanie zostanie zorganizowane w dniu 28 czerwca 2021 r. o godzinie 15.00 w Domu Schrama sala nr 7 , zgodnie z obowiązującymi wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa sanitarnego.
data publikacji: 2021-06-24 15:39
 
Droga Mieszkanko/Drogi Mieszkańcu Dolnego Śląska!
Czy czujesz się związany z miejscem z którego pochodzisz? Czy podoba Ci się otoczenie w którym mieszkasz? Zapraszamy do wzięcia udziału w krótkim badaniu ankietowym, prowadzonym przez Instytut Rozwoju Terytorialnego w ramach prac nad Audytem krajobrazowym dla województwa dolnośląskiego. Biorąc udział w ankiecie możecie Państwo wpłynąć na wyniki audytu i przyczynić się do ochrony najcenniejszych krajobrazów w swoim otoczeniu. Zachęcamy do współdziałania przy wyłanianiu najbardziej cennych pod względem swojskości i tożsamości krajobrazów w województwie dolnośląskim! W celu wypełnienia ankiety należy kliknąć w poniższy link: https://noweankiety.irt.wroc.pl/index.php/949732?lang=pl Wypełnienie kwestionariusza zajmie Państwu około 10 min. Dziękujemy za poświęcony czas! Wyniki ankiety zostaną opublikowane na stronie internetowej pod adresem: www.irt.wroc.pl.
data publikacji: 2021-06-24 09:26
 
„Moje miejsce na Ziemi”
Fundacja ORLEN rozpoczęła nabór do czwartej edycji programu grantowego dla społeczności lokalnych „Moje miejsce na Ziemi”. Do 29 lipca br. organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe z całej Polski mogą składać wnioski o dofinansowanie pomysłów na działania w swoich małych ojczyznach. Budżet programu to 2 miliony złotych. Szansę na grant ma w tym roku aż 200 podmiotów. Granty w wysokości 5 000, 10 000, 15 000 i 20 000 zł Fundacja ORLEN przyzna na realizację projektów związanych z: ekologią, sportem, bezpieczeństwem, kulturą, ochroną zwierząt czy zrównoważonym rozwojem. O wsparcie ubiegać się mogą nie tylko organizacje pozarządowe, ale też instytucje kultury, szkoły, przedszkola, koła gospodyń wiejskich czy parafie. Najlepsze inicjatywy czwartej edycji konkursu „Moje miejsce na Ziemi” wybierze komisja programowa, w skład której wchodzą przedstawiciele PKN ORLEN i jego korporacyjnej Fundacji. Szansę na wygranie grantu będą miały przede wszystkim projekty poprzedzone rzetelnym rozpoznaniem lokalnych potrzeb oraz te, integrujące mieszkańców i angażujące do współpracy różne podmioty. Projekty muszą być realizowane w okresie od 29 października 2021 r. do 30 czerwca 2022 roku. WNIOSKI NALEŻY SKŁADAĆ POPRZEZ SYSTEM ON-LINE: https://darowiznyfundacja.orlen.pl/#/login Termin składania wniosków upływa 29 lipca br. o godzinie 23.59. Po tej dacie nie będzie możliwości złożenia wniosku do programu.
data publikacji: 2021-06-24 09:21
 
Teleplatforma Pierwszego Kontaktu
TELEPLATFORMA PIERWSZEGO KONTAKTU 800 137 200 Jeden, bezpłatny numer dla całej Polski Teleplatforma Pierwszego Kontaktu (TPK) jest dostępna: poza godzinami pracy Podstawowej Opieki Zdrowotnej, czyli: od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 następnego dnia w soboty i niedziele oraz inne dni ustawowo wolne od pracy, w godzinach od 8:00 do 8:00 następnego dnia. Z TPK możesz skorzystać w sytuacji: nagłego zachorowania, poza godzinami pracy POZ, nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących stan bezpośredniego zagrożenia życia, a zastosowane środki lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy, gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni POZ może znacząco niekorzystnie wpłynąć na Twój stan zdrowia. Kontaktując się z TPK, otrzymasz poradę pielęgniarki/położnej lekarską. w formie telekonsultacji. W ramach TPK uzyskasz: poradę medyczną e–receptę e–skierowanie e–zwolnienie. Porady są udzielane w czterech językach: polskim angielskim rosyjskim ukraińskim.
data publikacji: 2021-06-24 09:07
 
1 | 2  | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie